SCHUMACHER
I Cort Henrich Schumacher, bouwman (1833), won Wagenfeld
1833, tr. Cornelia Kroegster (Koester/Krugster).
Kinderen:
1. Georg(e) Henrich Wilhelm Schumacher, geb Wagenfeld 1801
II George Henrick Wilhelm Schumacher, gedoopt te Wagenfeld 23-3-1801 (tussen
Osnabruck en Hannover), Koninkrijk Hannover, kleermaker (1832), overl. Ridderkerk 17-2-1850, tr
Ridderkerk 8-7-1833 Maria Lo(u)isa Vermaat/Fermaat, geb/ged. Rijsoord
29-7-1811/7-8-1811, wonende
Ridderkerk 1833, overl. Ridderkerk 19-1-1856, dochterr van Cornelis Fermaat (overl.
Ridderkerk 21-6-1833) en van Cornelia Wegsteen.
NB.
- (huwelijkse bijlagen Ridderkerk 1834)
5. Geörg Henrich Wilhelm Schumacher met Maria Loise Termaat;
* (N. 527; Gezien voor Zegel van dertig cents te
IJsselmonde den 8sten Junij 1833. Ontvangen voor Zegel met de verhogingen 41 en
een havel zent, f 30 + f 11 1/2 - f 41 1/2)
Georg Henrich Wilhelm, ehelichter Sohn der Cord
Henrich Schumacher, und seiner Ehefrau Marie Dorothee Koester,
wurde hierselbst geboren ein taufend achthundert und eins den dreij und
zwanzigsten (1801 d. 23n) Maerij
und getauft den siebenzwanzigstend jar dem
und von seinem gevatter Georg Wilhelm Specxmann genannt wie aber bemerkt.
Fyterufirat(?) .... fixfigan(?) Hinsrub(?) aisa sub
fide pastorali.
Wagensveld Ambts Diepholz in Königsreiche Hanov(er) den XXIV November MDCCCXXXII
(24-11-1832)
F.A.
Plathner, h.r. pastor.
*
Wir Endesunter schriebene bescheinigen hiermit, dass wir beij der beabsichtigten
Verheiratung unsers Sohns Georg Heinrich Wilhelm Schumacher mit
Marie Louise Termaat
im Köningreiche Holland nichts in
errinnern finden, vielmehr unfern vorbenannten Sohn unsere elterliche
Einwilligung zu dieser verheirathung hiermit ertheilen.
Wagenfeld den 27e März 1833.
Kord Heinrich Schumacher, +++ Handzeichen der Ehefrau
Schumacher, Marie Catharine Dorothea
Dass vorstehende Bescheinigung von den hiesigen
Einwohner Cord Heinrich Schumacher und dessen Ehefrau Marie Catharin
Dorotheu Schumacher eigenhändig und in meiner Gegenwart unterschrieben
ist, beschesniger Auburg den 27e Marz 1833.
* NATIONALE MILITIE. CERTIFICAAT.
De Staatsraad, Gouverneur van Zuidholland verklaart,
dat Georg Henrich Wilhelm Schumacher geboren te Wagenfield Den
23 Maart 1801 van beroep kleermaker zoon van Cord Henrich en van Maria Dorothee
Koester, wonende te Wagenfeld in Hanover, binnen de gemeente Ridderkerk 7 Kanton
voor de Nationale Militie is ingeschreven; dat aan hem vervolgens, bij de
loting, is ten deele gevallen het nommer 38bis, tot heden niet opgeroepen
zijnde, hem tot geene dienst heeft verpligt. gegeven te 's Gravenhage, den 5de
Junij 1833.
*
BURGERLIJKE STAND. EXTRACT. Uit het Doop Register van de gemeente
Rijsoord/Ridderkerk is geëxtraheerd dar aldaar op den 29sten van Wiedemaand 1811
geboren en op den 7de van Hooijmaand daaraanvolgende gedoopt is een kind met
name Maria Lo(u)isa de vader is Cornelis
Termaat en de Moeder Cornelia Wegsteen.
* BURGERLIJKE STAND. EXTRACT. Uit het Overlijdens
Register van de Gemeente Ridderkerk is geëxtraheerd dat aldaar op den 20sten
Januarij 1814 is overleden Cornelis Termaat, gehuwd zijnde, in den Ouderdom van
45 jaren.
[https://familysearch.org/ark:/61903/3:1:939K-KSQ7-96?i=2804&cc=1576401]
-
Bevolkingsregister Ridderkerk 1850-1661 (deel 3 blad 194)
Wijk E(C), Straat Pruimendijk, Huis
no. 102
1.
George Henrich Wilhelm Schumacher, 1901 Wageveld, Duitschland,
Evangelisch Luthers, kleermaker, overl. 5 febr. 1850;
2. Maria Louisa Termaat, 1811
Ridderkerk, Ned. Herv, zonder, overl. 18 Jan. 1856;
3. Cornelis Schumacher, 1837 Ridderkerk, sept 1856
naar Charlois;
4. Pieter
Schumacher, 1839 Ridderkerk, schoolleerling, sept 1856 naar Charlois;
5. Hendrik Schumacher, 1842 Ridderkerk,
schoolleerling, sept 1856 naar Charlois;
6. Jan Schumacher, 1844 Ridderkerk, schoolleerling,
sept 1856 naar Charlois;
7. Cornelia Johanna Schumacher, 1836 Ridderkerk,
zonder, sept 1856 naar Charlois;
8. Maria Dorothea Schumacher, 1841 Ridderkerk,
schoolleerling, sept 1856 naar Charlois;
9. Mina Schumacher, 1847 Ridderkerk, zonder, sept 1856
naar Charlois;
10.
Aaltje Schumacher, geb. 1848 Ridderkerk, zonder, sept 1856 naar Charlois;
11. Paulus Riems, 1820 Rotterdam Zuid Holland, Roomsch
Catholiek, kleermakersknecht, mei 1851 naar Rotterdam;
12. Willempje Schumacher, 7-8-1850 Ridderkerk, overl.
7-3-1851.
11. Hendrika
Schumacher, geb. 1834 Ridderkerk zonder, sept 1856 naar Charlois;
12. Paulus Riems, 1820, Rotterdam, R.Cath.,
kleermakersknecht, aug. 1851 uit Rotterdam, zie D4 folio 94 (gehuwd 28 Nov. 1843
met M. Stok);
13.
Maarten van der Linden, 1819, Rotterdam, febrij. 1851 uit Heerjansdam, maart
1853 naar Heerjansdam.
+
1. Hendrika Schumacher 11-4-1834 Ridderkerk, junij
1857 uit Charlois;
2.
Willem Hendrik Schumacher 14-3-1859 Ridderkerk, overl. 26-7-1859;
[https://familysearch.org/ark:/61903/3:1:3QS7-99Q6-6WFN?mode=g&i=853&cc=2018408]
Uit
dit huwelijk:
1. Hendrika Schumacher, geb Ridderkerk 12-4-1834.
2. Cornelia Johanna Schumacher, geb Ridderkerk 30-1-1836, sept. 1856 naar
Charlois, tr. Ridderkerk Florus van Nes.
3. Cornelis Schumacher, geb Ridderkerk 26-9-1837.
4. Pieter Schumacher, geb Ridderkerk 29-11-1839.
5. Maria Dorothea Schumacher, geb Ridderkerk 12-1-1841.
6. Hendrik Schumacher, geb Ridderkerk 24-5-1842.
7. Jan Schumacher, geb Ridderkerk 9-5-1844.
8. Mina Schumacher, geb Ridderkerk 26-1-1847.
9. Aaltje Schumacher, geb Ridderkerk 23-9-1848.
10. Willempje Schumacher, geb Ridderkerk 8-8-1850.
------------
LOSSE FEITEN/OTHER FACTS:
- Mientje FERMAAT, tr Ridderkerk 17-3-1826 Arij LEENHEER
1. Maria Leenheer, geb 11-11-1830
- I Jan TERMAAT, ged Aalten, ovl 11-12-1812
Rotterdam, tr 9-12-1781 Noordeloos Willemijnte DONKER.
II Cornelis TERMAAT, ged 11-10-1772 Noordeloos, ovl 25-01-1814 Ridderkerk, tr 1-12-1797 Noordeloos Cornelia WEGSTEEN, ged 2-4-1769 Zevenbergen, ovl 22-11-1839 Ridderkerk, dr van Pieter Wegsteen en Willemijna Vergouwen.
III Jan TERMAAT, geb 31-12-1802 Noordeloos, ovl 11-01-1878 Charlois, tr 18-05-1827 Charlois Aaltje BARIS, geb 26-02-1807 Charlois, ovl 27-05-1877 Rotterdam, dr van Adriaans Janszn. Baris (ged 13-02-1769 Charlois/tr 24-10-1794 Charlois/ovl 11-03-1841 Charlois) en Pietertje Jacobsdr. Kruidenier (ged 05-04-1772 Charlois/ovl 07-09-1839 Charlois)
IV Cornelia Johanna TERMAAT, geb 8-6-1838, ovl Charlois 21-04-1876 Charlois, tr 04-05-1864 Rotterdam Lucas VIS, geb Rotterdam 7-7-1842, ovl 11-03-1891 Leiden (Schipper), zn van Aart Vis en Maria Hillegonda Wols.
http://www.geocities.com/mondengroeneweg/Paginas/vis.htm
- Cornelis Pietersz WEGSTEEN, tr Janna Harmans TIMMERMANS
1. Pieter WEGSTEEN, ged Oosterland, Zeeland 22-1-1771
- Tienjarige tafels Ridderkerk:
geb Ridderkerk Willem Frederik Schumacher 15-3-1859
ovl Ridderkerk Willem Hendrik Schumacher 26-7-1859
geb Ridderkerk Bastiana Schoenmakers 12-12-1863
geb Ridderkerk Hendrikus Schoenmakers 15-1-1866
geb Ridderkerk Bastiaan Schoenmakers 13-4-1867
geb Ridderkerk Alida Schoenmakers 4-3-1869
ovl Ridderkerk Bastiaan Schoenmakers 27-1-1863
geb Ridderkerk Maria Louisa Wilhelmina Schumacher 11-6-1878
geb Willemina Cornelia Schumacher 13-1-1880